Keď sa zo starého trička stane handra na čistenie a zlomená pneumatika sa stane zarážkou, radi hovoríme o recyklácii. Premena starého na nový má teraz iný názov: upcycling.

Čo však vlastne znamená upcyklácia?
Upcycling je, keď zo starého produktu alebo jednorazového materiálu vytvoríte niečo nové, cudzie a tiež kvalitnejšie. Skvelým príkladom toho je výroba trendových tašiek vyrobených z plastu, ktoré inak znečisťujú svetové oceány.

Naozaj vzrušujúca téma, nad ktorou tiež rád premýšľal HUNTER. Nová séria hračiek TIRANA bola vytvorená s veľkou motiváciou. Malí Eco-Warriors sú kombináciou recyklovaných PET fliaš a upcyklovanej vlny a poskytujú zábavu s čistým svedomím.

Ako to funguje?

Plniaci materiál týchto malých priateľov pozostáva z PET fliaš, ktoré sa zbierajú a drvia. Celé sa to potom špeciálnym spôsobom premení na plastové vlákna, ktoré sa používajú na polyfill.
Na vonkajší plášť sa používa vlna upcyklovaná. Pri výrobe konvenčnej vlny sa v dôsledku chovu a spracovania oviec využívajú obrovské zdroje vody, energie a pôdy. Následné spracovanie po strihaní tiež vyžaduje chemikálie. Čerstvo narezaná vlna sa musí očistiť a väčšinou prefarbiť. Opätovné použitie vlny je preto absolútne šetrné k životnému prostrediu a šetrí zdroje. Stará vlna sa zhromažďuje, starostlivo triedi do hmotných a farebných kategórií a potom sa rozdrví. Z toho získaná priadza slúži ako základ pre nové textílie.

Buďte aktívni a pomôžte nám trochu zlepšiť životné prostredie

Náš malý ECO-Warrior TIRANA by mal byť iba začiatkom novej éry hračiek. Veríme, že čochvíľa bude v našom sortimente upcyklovaných produktov viac. A nielen hračiek…

Hračky Tirana kúpite v našej predajni v NC Central na -1 poschodí. Ich cena je od 9,99 € – 11,99 €. V závislosti od jej veľkosti.