Je veľa spôsobov, ako svojho psa zabaviť, unaviť a poskytnúť mu nielen fyzický, ale aj psychický výdaj. Každý pes je iný a každému je potrebné tento výdaj vybrať na mieru podľa jeho potrieb a vašich možností.
Každý psík by mal prejsť výcvikom, kedy ho unavíme nielen fyzicky ale zároveň rozvíjame jeho vlohy. Fyzický výdaj nielen psovi ale aj nám poskytne spoločný beh, alebo beh pri bicykli, dlhé prechádzky, agility a iné. Avšak aj správnym výberom hračiek vieme psíka zabaviť a vzdelávať.

Aké hračky vám pomôžu psíka zamestnať?

Psie hlavolamy a hračky, ktoré nielen psíka zabavia ale ho podporujú v jeho sústredenosti a sebaovládaní.

Interaktívna hračka Keminteraktívna hračka Kem pre psíkov a mačky z pevného plastu s tromi otvormi, ktoré možno plniť maškrtami. Maznáčik získa maškrtu vo chvíli, keď nádobku stočí smerom dole.

Interaktívna hračka KONG Wobbler

Interaktívna hračka KONG Wobbler je vyrobená z veľmi pevného a robustného plastu. Zaťažené dno drží hračku vo vzpriamenej polohe, pohybom ju psík kotúľa, roluje a prevracia. Pri pohybe z otvoru samovoľne vypadávajú maškrty. Pre lepšiu manipuláciu a čistenie, možno Wobbler odskrutkovať a naplniť ho.

 

Hračky zamerané na sústredenosť a reflex, napríklad vrhacie loptičky, frisbee, preťahovacie povrazy, aporty a ďalšie.

Gumová hádzacia hračka HUNTER Training Tooth Ball bude baviť vás i vášho psíka. Vďaka integrovanému lanu dohodíte ďalej a bez bolestivého vytáčania ramena. Pri novom hode nemusíte brať do ruky loptičku lepkavý od slín. Členitý tvar loptičky z odol nej a zároveň pružnej gumy podporuje dentálnu hygienu psa stieraním plaku a masážou ďasien.

Hračka YUROMA ponúka to najlepšie z oboch svetov: odolná hračka vyrobená z TPR plastu je nielen robustná, ale aj pohodlne mäkká. Vďaka tomu je vhodná na hádzanie a preťahovanie. Ani hrubé ťahanie a žuvanie nie je problém, pretože odolnosť materiálu sľubuje hodiny a hodiny hier. Výrazné farby hračky YUROMA zaručujú, že je vždy dobre viditeľná. Naviac je tiež plávacia, čo z nej robí skvelú hračku pre všetkých milovníkov vody.

 

 

Žuvacie kosti – psíka zabavia a zároveň si nimi čistí zuby a poskytujú mu aj určitú formu odmeny. Použiť môžete celú škálu od klasických žuvacích hračiek cez kosti so sušeným mäsom, dentálne kocky, parohy a pod.

Parohy skvelo uspokoja žuvacie potreby psíka bez ohľadu na plemeno či jeho vek. 100% prírodný paroh z jeleňa či losa je ideálna žuvacia maškrta na čistenie a posilňovanie zubov a ďasien. Parožie je zároveň bezpečná a odolná hračka, ktorá maznáčika zabaví na dlhú dobu a na rozdiel od kostí sa neštiepi. Parohy, ktorých sa jeleň zbavuje, obsahujú veľké množstvo minerálov a živín, ktoré podporujú komplexné a vyváženú stravu. Dobrou správou pre majiteľov je, že nezanechávajú po sebe nečistoty ako žuvacie kosti.